Edyta – druga połowa Leonida Otczenaszenko

Leo to młody bramkarz, który może się pochwalić grą w GKS-ie Jastrzębie, Motorze Lublin czy Koronie Kielce. Z pewnością Jego powodem do dumy jest również partnerka Edyta – piękna i zdolna, a do tego… piłkarka! Co prawda swoje korki już odwiesiła, ale sprawdźcie, jakim nieocenionym wsparciem potrafi być dla swojej drugiej połowy.

Instagram: edyta_bielak

Jak poznałaś Leona?


– Wszystko zaczęło się na Instagramie. On polubił parę moich fotek, ja polubiłam parę Jego… i zaprosił mnie do znajomych na Facebook’u. Byłam bardzo zaskoczona, ilu mieliśmy wspólnych znajomych. Większość z nich to byli koledzy, których znałam przez grę w piłkę. Nie chciałam zostawiać tej “znajomości” na tak wczesnym etapie, więc napisałam do Niego. Rozmowa sama się później jakoś potoczyła…


Czyli sama też grałaś w piłkę zanim się poznaliście?

– Tak, grałam kilka dobrych lat w Widoku Lublin, gdzie rozgrywałam mecze na 2. i 4. szczeblu rozgrywkowym.

Instagram: edyta_bielak

Znasz więc piłkę z dwóch stron – kibica i zawodnika. W której roli się lepiej odnajdujesz?


– Chyba jako kibic. Uwielbiam biegać za piłką, uczyć się sztuczek, ale jednak większe emocje spotykały mnie na meczach, na których byłam kibicem.

Zdarzało Ci się rywalizować z Leonem na boisku?

– Zdarzało się, że wyciągałam Go na boisko w trakcie przerw od piłki. Czasem trenowaliśmy, czasem trochę się wygłupialiśmy…

Instagram: edyta_bielak

Jak zatem wspierasz karierę Leona? Z takim doświadczeniem mogłabyś być jego osobistą trenerką!

– Staram się być dla Niego wtedy, gdy mnie potrzebuje. No i wtedy, gdy ja uważam, że mnie potrzebuje (śmiech). Zdarza się, że podpowiadam mu, żeby położył nacisk na dane ćwiczenie czy na daną partię ciała. On sam jest bardzo oczytaną osobą, pracowitą, dążącą do doskonalenia siebie i swoich umiejętności. Ja gdzieś troszeczkę bardziej pomagam w kwestiach zdrowotnych, ale On sam i tak chce jak najwięcej się dowiedzieć i to przepracować.

Musisz z czegoś rezygnować, by wspierać Leona? Z kariery, swoich zainteresowań…?

– Staramy się wspierać wzajemnie i być dla siebie wyrozumiali. Moje zainteresowania pokrywają się z zainteresowaniami Leona – lubimy oglądać filmy historyczne, dokumentalne, czasem namawiam Go na produkcje związane z naukami medycznymi czy mikrobiologią. Oczywiście, razem oglądamy też mecze i dyskutujemy na różne tematy. Nie czuję, abym coś traciła. Jedyne z czego rezygnuję to czasem z wolnego czasu, który przeznaczam na dojazdy do Leona. No i ze świętego spokoju (śmiech). Bardzo się denerwuję na Jego meczach. Jeśli chodzi o moją karierę, to mam nadzieje zrobić ją po studiach. Obecnie praca w Górniku Łęczna, któremu od dawna kibicuję, mi wystarcza i dostarcza dużo pozytywnej energii!

A jaki jest Twój ulubiony klub?

– Nie mam jednego ulubionego klubu. Na Lubelszczyźnie kibicuję Górnikowi Łęczna, a poza tym klubowi, w którym gra Leon. Ogólnie lubię oglądać dobry futbol. Czy będzie to starcie Juventusu i Interu czy Barcelony i Realu – jest mi to obojętne, póki oglądam piłkę nożną.

Instagram: edyta_bielak

Gdybyś mogła wybrać Leonowi jakikolwiek klub na świecie, który byłby to klub?


– Ciężkie pytanie… pewnie Jego wymarzony, czyli Juventus Turyn.

Dużo jest takich chwil, kiedy przez karierę Leona jesteście rozłączeni?

– Ze względu na to, że decydujemy się na własny rozwój, to zdecydowanie więcej czasu spędzamy oddzielnie. Studiuję w Lublinie, pracuję w Lublinie i częściowo w Łęcznej, więc do Jastrzębia jeździłam raz na dwa tygodnie. Podczas kwarantanny spędziliśmy razem ponad 3 miesiące – najpierw w Lublinie, a później w Jastrzębiu, gdy zawodnicy wrócili do treningów, a ja miałam zajęcia zdalne. Obecnie nie widzieliśmy się dłuższy czas, ale myślę, że w momencie, gdy ustabilizuje się sytuacja na uczelni i w pracy, to będzie nam się łatwiej zorganizować.

Wyobrażasz sobie Wasze życie bez futbolu?

– W pewnym sensie – na pewno. Jest to nasza praca i hobby, ale poza tym mamy tyle dodatkowych zajęć, że jakoś bardzo byśmy tego nie odczuli.

Instagram: edyta_bielak

 532 wyświetleń