Kobieca strona męskiego futbolu – zapowiedź cyklu wywiadów

Kobieta i piłka nożna

Nie odkryję Ameryki pisząc, że świat piłki nożnej zdominowany jest przez mężczyzn. Jednak bardzo cieszy fakt, że coraz więcej kobiet interesuje się, kibicuje, a nawet aktywnie uczestniczy w życiu klubów piłkarskich. Wbrew utartym stereotypom wiedzą co to spalony i którzy to nasi, a swoją orientacją w temacie futbolu potrafią zagiąć niejednego faceta.


Mimo, że nadal można spotkać się ze zdziwieniem, że istnieją Panie, które znają się na piłce, to żadna z nich nie czuje się zniechęcona. Wiele z nich odnosi nawet duże sukcesy zawodowe w tej dziedzinie.
W cyklu moich artykułów chcę Wam przybliżyć postacie kobiet, które w świecie piłki zostawiają po sobie wyraźny ślad. Rzeczniczki prasowe, dziennikarki sportowe, fotografki i zapalone kibicki. Udzielają się w klubach, w mediach i wśród społeczności piłkarskiej. Przełamują stereotypy i udowadniają, że dla kobiet również znajdzie się miejsce w świecie futbolu.
Jest mi niezmiernie miło, że ochoczo zgodziły się odpowiedzieć na moje pytania i osobiście jestem nimi oczarowana. Myślę, że Wy również będziecie zachwyceni!

Kobieta i piłka nożna

 105 wyświetleń